Dropshipping na allegro jak sprzedawać?

dropshipping allegro bez sklepi

Dropshipping to aktualnie jeden z najmodniejszych modeli sprzedaży, jednak nie będziemy w tym artykule rozpisywać się czym jest i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością. Na ten temat zostało już napisanych mnóstwo artykułów – w tym kilka również w ramach naszych porad.

Pozwolimy sobie jedna w skrócie przypomnieć, iż dropshipping działa w następujący sposób:

  • otwierasz sklep internetowy
  • współpracujesz z dropshipperem (hurtownią lub producentem)
  • hurtownia dostarcza produkty bezpośrednio do konsumenta

To, co przede wszystkim sprawia, że jest to rozwiązanie tak genialne, to brak konieczności posiadania magazynu. Możesz sprzedawać wszystkie rodzaje produktów bez konieczności zakupu któregokolwiek z nich z góry! Płacisz tylko wtedy, gdy klient płaci. Firma z którą współpracujesz również przetwarza zwroty (pamiętaj tylko, aby dopytać, jakie zwroty są dopuszczalne).

Teraz, gdy już szybko przypomnieliśmy jak to działa, przejdźmy do najnowszego trendu w Polskim dropshippingu: sprzedaży na Allegro.

Dropshipping na Allegro – wymagania

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że aby w ogóle móc sprzedawać na Allegro, w tym modelu biznesowym jest konieczne konto. Warto jednak przypomnieć, iż nie mówimy o koncie prywatnym, ale tym zarejestrowanym dla sklepu (konto firmowe). Wiąże się to również z tym, iż chcąc nie tylko sprzedawać na Allegro, ale też mieć z tego jakikolwiek zysk, warto jak najmocniej rozeznać się w kwestach finansowych związanych z tym aspektem, zwracając szczególną uwagę na koszty wystawienia aukcji i prowizje.

Po założeniu konta i zapoznaniu się z tymi bazowymi z punktu widzenia finansowego kwestiami, najlepiej od razu przejść do uzupełnienia wszelkich istotnych danych na temat prowadzonej działalności. Firma powinna być prawidłowo i szeroko opisana nie tylko z racji wymagań właścicieli samego serwisu, ale też aby wzbudzać większe zaufanie u potencjalnych Klientów. Uzupełnienie danych konta firmowego w Allegro to jednak wciąż nie wszystko. Nie można też zapominać o wpisaniu warunków reklamacji i zwrotu, jakie zapewnia się swoim Klientom, co również ma znaczenie w kontekście zarówno serwisu, jak i brandingu.

Dropshipping Allegro – ważna wskazówka

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy mogą korzystać z dropshippingu prężnie działając na Allegro i jedynie tam – bez posiadania własnego sklepu internetowego. W tym miejscu pozwolimy sobie wyjaśnić tę wątpliwość – tak, jest to możliwe, dzięki specjalnemu modułowi integracji hurtowni, który przygotowaliśmy.

Dropshipping bez sklepu internetowego

Jak sprzedawać bez sklepu?

Aby dropshipping bez sklepu był możliwy, konieczne jest połączenie czterech komponentów:

  • Hurtownia lub Producent ( a konkretnie plik XML lub csv )
  • Nasz autorski moduł mHurt
  • Baselinker
  • Allegro

Zapytania o moduł integracji hurtowni z allegro bez posiadania sklepu internetowego można kierować na Naszej stronie: https://www.mhurt.pl/kontakt.html

Warto jednak w tym miejscu pozwolić sobie na dygresję, iż posiadanie sklepu internetowego niesie ze sobą liczne zalety i to nawet, jeśli sprzedaż Allegro idzie gładko i z zyskiem. Przede wszystkim jest to bardzo cenny i dodatkowy kanał sprzedaży generujący ruch z podstawowego źródła wyszukiwań Internautów – wyszukiwarki Google. Co więcej, zarówno sklep jak i konto na Allegro mogą być bezproblemowo ze sobą spięte z lub bez udziału dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu nie trzeba się martwić o kwestię stanów magazynowych, czy też sprawną obsługę sprzedaży na wszystkich posiadanych kanałach.

Zalety dropshippingu na Allegro

Skoro już mowa o tym, jak zacząć działać na Allegro w dropshippingu warto też dodać kilka słów, jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, dlaczego właściwie powinien się tym zainteresować i poświęcić swoją uwagę tej tematyce.

Okazuje się, że zalety dropshippingu na Allegro są rozliczne – od zyskania dodatkowego kanału sprzedaży, przez możliwość sprawnego i szybkiego przeanalizowania oferty swojej konkurencji po bezpośrednie trafienie do grupy docelowej, która będzie z całą pewnością zainteresowana Twoim asortymentem.

Jednak najwięcej osób działających w ten sposób podkreśla, iż ten model odpowiada im bardzo ze względu na fakt możliwości znaczącego zmniejszenia budżetu przeznaczonego na działania reklamowe. Z Allegro jest tak, iż ten kanał sprzedaży jest już na tyle prestiżowy i ustawiony w świadomości polskich konsumentów dlatego trafiają oni na tą stronę sami z siebie, bez dodatkowych bodźców.

Tworząc swoje konto na Allegro i sprzedając w jego ramach łączy się niejako wszystko, co najlepsze w dwóch tworach ekomersowych:

  • wygodny model logistyczny
  • funkcjonalny serwis sprzedażowy

Nie trzeba posiadać wysokiego kapitału, aby móc zacząć sprzedawać w Internecie, a jak wiadomo finanse są problemem dla osób, które próbowały by podejść do e-sprzedaży w inny sposób, na przykład stawiając rozbudowany sklep na wybranej platformie. Tutaj można zacząć właśnie za pośrednictwem Allegro – zbudować bazę klientów i zyskać środki, tak aby w miarę rozwoju swoich możliwości sprzedaży móc w przyszłości postawić również i sklep.

Z drugiej strony dropshipping Allergo to ciekawy pomysł na poszerzenie swojej sprzedaży dla tych, którzy już działają na rynku sklepów online, ale chcą dotrzeć bez większego wysiłku do kolejnych klientów. Allegro z całą swoją funkcjonalnością nadaje się do tego idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *